Gama RC6-E a CL-Brakes (Carbone Lorraine) este ideală pentru cursele de anduranță cu durata de la 6 ore la 24 de ore. Aceasta oferă o frânare excelentă, reducând în același timp uzura plăcuțelor și a discurilor. Rodajul este foarte ușor, iar stabilitatea frânării este sporită indiferent de temperatură. Coeficientul de frecare mediu al modelului RC6 este de 0,46
| ALFA ROMEO | 75 | 1,8 Turbo | 86-92 |
| 2,0 | 85-88 |
| 2.0 TS | 85-92 |
| 2,5 | 85-86 |
| 86-89 |
| 3,0 | 87-93 |
| Alfetta | 2,0 | 86-87 |
| GTV 2.0 | 83-87 |
| GTV6 2.5 | 79-83 |
| Giulietta | 2.0 Turbo | 84-85 |
| Milano | Gold 2.5 | 87-89 |
| Platinium 2.5 | 87-88 |
| Argint | 87-87 |
| Verde 3.0 | 88-89 |
| RZ | Zagato 3.0 V6 | 90-92 |
| Spider | Graduate | 86-90 |
| Quadrifoglio | 86-90 |
| Veloce | 83-90 |
| SZ | Coupé 3.0 | 90-92 |
| BMW | E21 | 315 1.6 | 81-84 |
| 316 1.6 | 75-82 |
| 316 1,8 | 80-83 |
| 318 1,8 | 75-82 |
| 320 2,0 | 75-82 |
| 323 2,3 | 78-82 |
| E87 | 3.0 | 05- |
| KTM | X-Bow | (gol) | 08- |
| LOTUS | Esprit | 2.0 | 75-80 |
| 2,2 | 80-85 |
| MITSUBISHI | Lancer | Evolution FQ-400 | 08- |
| Evolution X 2.0 Turbo | 07-14 |
| MORGAN | Plus 4 | 2.0 | 85- |
| Plus 8 | 3,5 V8 157 cv | 68- |
| 3.5i V8 164cv | 68- |
| 3,9 V8 185 cv | 90-94 |
| OPEL | Ascona | B 1,6 | 75-81 |
| B 1.9 | 75-78 |
| Commodore | B 2.5 | 72-77 |
| Kadett | C 1.9 | 73-79 |
| C 2.0 | 73-79 |
| Manta | B 1.9 | 75-77 |
| B 2.0 | 77-81 |
| Speedster | 2.2 Atmo 16V | 00- |
| RENAULT | Clio 3 | R3 Raliu pe asfalt | 09- |
| SUBARU | Impreza 2 | 2.5 16V Turbo STI | 05-07 |
| WRX STI 2.0 16V Turbo 4WD 265cv | 01-05 |
| WRX STI 2.0 16V Turbo 4WD 320cv | 02-05 |
| Impreza 3 | WRX STI Gr. N Raliu pe asfalt | 06- |
| WRX STI S 300cv | 08- |
| TESLA | Roadster | (gol) | 09-12 |
| VAUXHALL | Carlton | 2.0 | 77-82 |
| Cavalier | 1.9 | 75-78 |
| Chevette | 1,2 | 75-84 |
| 1,3 | 75-84 |
| 2,3 | 77-84 |
Produsele destinate modificării vehiculelor în scopul participării la competiții pot duce la interzicerea utilizării acestora pe drumurile publice, în măsura în care modifică în mod semnificativ caracteristicile vehiculului, astfel cum sunt specificate în certificatul de omologare de tip eliberat de autoritățile competente (nivelul de zgomot, emisiile poluante, viteza maximă, dimensiunile anvelopelor etc.).