Bujie de aprindere Champion L82C
Vândut în pachet de: 10
CHAMPION este unul dintre cei mai vechi și mai renumiți producători de sisteme de aprindere (bujii, bobinele de aprindere, cablajele de aprindere etc.).
Oferă o gamă largă de bujii pentru diverse utilizări: înlocuirea celor originale, motoare preparate și de competiție.
Compania proiectează și produce bujii cu electrozi din platină, iridiu, cupru și titan, cu masă simplă sau multiplă.
Cu o calitate și o durabilitate de foarte înalt nivel, bujiile Champion reprezintă o alegere excelentă pentru motorul dumneavoastră.
Puteți găsi compatibilitatea cu vehiculele în partea de jos a acestei fișe; în caz de îndoială, nu ezitați să contactați consilierii noștri.
Distanța dintre electrozi (mm): 0,6
Tip de racord: M4/SAE
Filet: M14x1,25
Deschiderea cheii: 21
Bujie: cu 1 electrod de masă
Bujie: cu scaun cu garnitură plată
Lungimea filetului (mm): 12,7
Echivalențe:
AGRIA: 283340
AGRIA: 51680
AGRIA: 031150
AGRIA: 031160
AGRIA: 1137516801
AGRIA: 42643
AUTO UNION: 0111800068000
CITROËN: 5416222D
CITROËN: DX2127B
CITROËN: ZB9000065U
CITROËN: AM212207A
CITROËN: 95605398
CITROÀ‹N: 95619038
DAF: 225190
FIAT: 1S3
FIAT: 4401586
FIAT: 4113022
GLAS: 415
GLAS: 416
GLAS: 414
HANOMAG: 151123014
HANOMAG HENSCHEL: 151123014
HITACHI: M46
HITACHI: M44
HITACHI: M44W
HITACHI: M45
HITACHI: M45PW
KHD: 41911680
KHD: 3503132
KHD: 3459769
KUBOTA: 1358267711
KUBOTA: 1345167716
KUBOTA: 1358167716
MERCEDES-BENZ: 0031596203
MERCEDES-BENZ: 0011596003
MERCEDES-BENZ: 0011592903
MERCEDES-BENZ: 0001597903
MERCEDES-BENZ: 0001591203
NSU: 111700068
OPEL: 1214020
OPEL: 1214046
PEUGEOT: 596267
PEUGEOT: SUPER147
PEUGEOT: 596296
PEUGEOT: 596108
PEUGEOT: 596109
PEUGEOT: 596258
PEUGEOT: 1105693600
PIAGGIO: P82M
PORSCHE: 99902080210
PORSCHE: 99917002390
RENAULT: 0854864700
RENAULT: 0854407100
RENAULT: 7701414037
RENAULT: 0851798700
RENAULT: 7700659262
RENAULT: 7701392263
RENAULT: 7700647280
RENAULT: 7700647284
RENAULT: 7700619329
RENAULT: 7700647269
RENAULT: 7700647275
SAAB: 23412600
SOLO: 2300441
SOLO: 2300106
SOLO: 2300101
STEINBOCK: 014046
STEYR: 9020724
STEYR: 9020726
STIHL: 11074007000
VOLVO: 7072153
VOLVO: 72153
VOLVO: 570306
VOLVO: 000057015
VOLVO: 3104124
VOLVO: 239446
VW: 000057015
VW: 000057003
VW: N01780213
VW: N0178039
VW: N0178012
VW: N0178018
VW: N0178021
VW: N0178017
VW: N0178011
VW: N01780111
VW: N01780113
VW: 000057001
VW: 000057004
VW: 000057001A
VW: Z057064
VW: Z057003
VW: Z057060
ZUENDAPP: 26507101
ZUENDAPP: 25007604
ZUENDAPP: 24707106
ACDelco: S44F
ACDelco: S42FR
ACDelco: S42F
ACDelco: R44CF
ACDelco: S40F
ACDelco: N701
ACDelco: 56
ACDelco: 45F
ACDelco: 4502
ACDelco: 44F
ACDelco: 43FO
ACDelco: M42FF
ACDelco: 430Z
ACDelco: 43F
ACDelco: 42FF
ACDelco: 42LZ
ACDelco: 42F
ACDelco: 425Z
ACDelco: 425F
ACDelco: 422Z
ACDelco: 420Z
ACDelco: 42
ACDelco: F8
BERU: 00014357050001
BERU: 14XAU
BERU: 147AU
BERU: 145AU
BERU: M14175
BERU: A7
BERU: Z85
BERU: Z57
BERU: Z40
BOSCH: W7AC
BOSCH: W95T1
BOSCH: W6AS
BOSCH: W6BP
BOSCH: W6AC
BOSCH: W5AC
BOSCH: W260T1
BOSCH: W4AC
BOSCH: 0241219543
BOSCH: W225T1
BOSCH: W175T1
BOSCH: W225P11S
BOSCH: W190M11S
BOSCH: W10AC
BOSCH: W125T4
BOSCH: W125T1
BOSCH: W10A
BOSCH: 0241245602
BOSCH: 0241245580
BOSCH: 0241240603
BOSCH: 0241235607
BOSCH: 0241235601
BOSCH: 0241235515
BOSCH: 0241235001
BOSCH: 0241225549
BOSCH: 0241225544
BOSCH: 0241219891
BOSCH: W9AC
BOSCH: W9ACO
CHAMPION: 15901004120
CHAMPION: L9G
CHAMPION: L85
CHAMPION: L82C110
CHAMPION: L82CR02
CAMPION: L82C053
CAMPION: L82
CAMPION: L81
CHAMPION: L7J
CHAMPION: L7
CHAMPION: L6G
CAMPION: L5J
CAMPION: L5
CAMPION: L4J
CAMPION: L11S
CAMPION: L10S
CAMPION: F80S
CAMPION: F75S
DENSO: W24FSZU
DENSO: W24FU
DENSO: W22FSU
DENSO: W20FSU
DENSO: W14FU
DUCELLIER: 599316
DUCELLIER: 599311
DUCELLIER: 599257
EYQUEM: 755
EYQUEM: 750
EYQUEM: 700
EYQUEM: 200
EYQUEM: C62
EYQUEM: C42
EYQUEM: 850
EYQUEM: 755X
HERCULES: 0298087006
HERCULES: 0998004001
KREIDLER: 2150203
KREIDLER: 081103
LETRIKA: M14225
LETRIKA: F80S
LETRIKA: F70
MAGNETI MARELLI: FC7N
MAGNETI MARELLI: CW6N
MAGNETI MARELLI: CW5N
MAGNETI MARELLI: CW55N
MOTORCRAFT: AV2X
MOTORCRAFT: AE82
MOTORCRAFT: AE62
MOTORCRAFT: AE6
MOTORCRAFT: AE4
MOTORCRAFT: AE52
MOTORCRAFT: AE3X
MOTORCRAFT: AE3XF
MOTORCRAFT: AE3
MOTORCRAFT: AE2
MOTORCRAFT: AE2X
NGK: 2129
NGK: 6921
NGK: 204
NGK: 203
NGK: 5110
NGK: 4510
NGK: BL6H
NGK: B7HVX
NGK: B7HS10
NGK: B7HV
NGK: B7HCS
NGK: B7HS
NGK: B6HS
NGK: B7HC
NGK: B6H
NGK: 2792
NGK: 2421
NGK: 2417
PAL: SUPERN8
PAL: N8
PAL: N7
PAL: N17C
PAL: N17
PAL: N15C
PAL: N15
PAL: N14
PAL: N14C
PRESTOLITE ELECTRIC: 14E4
PRESTOLITE ELECTRIC: 1400
ROTAX: 297310
ROTAX: 999370
SACHS: 0298087006
SACHS: 0298087003
SACHS: 0298087002
SACHS: 0998004001
SACHS: 0998004000
SACHS: 0965155000
SACHS: 80480305
SEV-MARCHAL: 6N
SEV-MARCHAL: 4N
SEV-MARCHAL: 37S
SEV-MARCHAL: 36B
SEV-MARCHAL: 35B
SEV-MARCHAL: 34S
UNIPART: GSP560
UNIPART: GSP4256
UNIPART: GSP2050
VALEO: 4N
| Marcă | Model | Motor | Putere | Caroserie | Ani |
|---|---|---|---|---|---|
| ALPINE | 1300 | 1,3 | 73 | Coupé | 01/1974 - 12/1975 |
| MOTOCICLETE APRILIA | GULLIVER | Gulliver LC CatCon. (LH) | 4 | Motocicletă | 01/1997 - 12/1999 |
| SR | SR 50 LC CatCon. (LB) | 4 | Motocicletă | 01/1996 - 12/1997 | |
| SR 50 LC Ditech (RL) | 5 | Motocicletă | 01/2001 - 12/2004 | ||
| SR 50 R (VF) | 4 | Motocicletă | 01/2005 - / | ||
| SR 50 Street (VF) | 4 | Motocicletă | 01/2005 - / | ||
| BARKAS | B 1000 Furgonetă (KM) | 1,3 (KM/1) | 58 | Furgonetă | 01/1976 - 12/1991 |
| MOTOCICLETE BENELLI | 491 | 491 RR | 4 | Motocicletă | 01/2001 - 12/2006 |
| 491 ST | 4 | Motocicletă | 01/2001 - 12/2006 | ||
| 654 | 654 Sport | 50 | Motocicletă | 01/1981 - / | |
| S | S 50 Super Luxus | 3 | Motocicletă | 01/1989 - / | |
| BMW | 503 Decapotabil | 3,2 | 140 | Cabriolet | 01/1957 - 05/1961 |
| BORGWARD | ISABELLA | 1,5 | 75 | Cu trei volume | 06/1954 - 02/1962 |
| CITROÀ‹N | ID | 20 | 90 | Cu trei volume | 01/1969 - 08/1975 |
| ID Break | 20 F | 90 | Break | 02/1969 - 10/1972 | |
| ID Cabriolet | 19 | 70 | Decapotabil | 08/1956 - 12/1965 | |
| FIAT | Seria 1000 | 1100 | 39 | Cu trei volume | 07/1953 - 06/1961 |
| 1500 | 75 | În trei volume | 11/1964 - 10/1968 | ||
| 1200 (103 G) | 52 | În trei volume | 02/1959 - 03/1962 | ||
| 1300 (116) | 61 | În trei volume | 11/1961 - 02/1967 | ||
| 1400 (101.000) | 44 | În trei volume | 01/1950 - 12/1954 | ||
| 1400 A | 50 | În trei volume | 01/1954 - 12/1955 | ||
| 1400 B | 58 | În trei volume | 01/1956 - 12/1958 | ||
| 1500 (116) | 67 | În trei volume | 11/1961 - 03/1969 | ||
| 1900 A | 70 | În trei volume | 01/1954 - 12/1959 | ||
| 1900 B | 80 | În trei volume | 01/1956 - 12/1958 | ||
| 1400 Decapotabil (101) | 1400 | 44 | Decapotabil | ian. 1950 - ian. 1954 | |
| 1900 Coupé | 1900 B | 80 | Coupé | 01/1956 - 12/1958 | |
| JAGST (770_) | 770 | 23 | Evoluție specială | 03/1968 - 02/1971 | |
| FORD | TAUNUS `51 | 1,2 | 34 | Cu trei volume | 01/1951 - 08/1953 |
| TAUNUS 12M (P4) | 1.5 TS | 54 | Cu trei volume | 12/1962 - 04/1967 | 65 | Cu trei | volume 12/1962 - 04/1967 |
| TAUNUS 12M Coupé (P4) | 1.5 TS | 54 | Coupé | 12/1962 - 04/1967 | 65 Coupé 12/1962 - 04/1967 |
| MOTOCICLETE KREIDLER | FLORETT | Florett 80 Chopper | 8 | Motocicletă | 01/1981 - / |
| Florett 80 Economy | 8 | Motocicletă | 01/1981 - / | ||
| Florett 80 Luxus | 8 | Motocicletă | 01/1981 - / | ||
| Florett 80 Standard | 8 | Motocicletă | 01/1981 - / | ||
| MUSTANG | Mustang 80 | 8 | Motocicletă | 01/1981 - / | |
| MOTOCICLETE KTM | CRONO | Cronometru | 4 | Motocicletă | 01/1995 - 12/1995 |
| Chrono 502 | 4 | Motocicletă | 01/1996 - 12/1997 | ||
| GO | Go 50 | 4 | Motocicletă | 01/1994 - 12/1998 | |
| Go 50 Ediție | 4 | Motocicletă | 01/1996 - 12/1997 | ||
| MERCEDES-BENZ | 170 (W170) | S | 52 | Evoluție specială | 05/1949 - 10/1956 |
| V | 45 | Evoluție specială | 06/1946 - 05/1950 | ||
| PONTON (W120) | 180 (120.010) | 65 | Cu trei volume | 07/1953 - 12/1962 | |
| MOSKVICH | 403 | E 1.4 | 45 | Cu trei volume | 03/1962 - / |
| I E 1.4 | 45 | În trei volume | 02/1964 - / | ||
| MZ MOTORCYCLES | ETZ | ETZ 125 (ETZ125) | 10 | Motocicletă | 01/1985 - 12/1991 |
| ETZ 125 Classic | 10 | Motocicletă | 01/1992 - / | ||
| ETZ 125 OR (ETZ125) | 10 | Motocicletă | 01/1992 - / | ||
| MOSKITO | Moskito 50 | 4 | Motocicletă | 01/1997 - 12/1998 | |
| Moskito 50 FB | 4 | Motocicletă | 01/1998 - 12/2000 | ||
| TS | TS 125 | 10 | Motocicletă | 01/1973 - 12/1985 | |
| MOTOCICLETE PEUGEOT | ELYSEO | Elyseo (G1A) | 4 | Motocicletă | 01/1998 - 12/2004 |
| Elyseo 150 (G2A) | 14 | Motocicletă | 01/2001 - 12/2004 | ||
| Elyseo 150 de Luxe (G2A) | 14 | Motocicletă | 01/2002 - 12/2004 | ||
| Elyseo deLuxe (G1A) | 4 | Motocicletă | 01/2002 - 12/2005 | ||
| FOX | Fox L (T057DE) | 4 | Motocicletă | 01/1994 - 12/1997 | |
| Fox LA (T057ADE) | 1 | Motocicletă | 01/1994 - 12/1997 | ||
| LUDIX | Ludix 2 Blaster Rcup | 4 | Motocicletă | 05/2007 - 12/2008 | |
| Ludix 2 Elegance (L1) | 4 | Motocicletă | 02/2007 - 12/2009 | ||
| Ludix Acid (L1) | 4 | Motocicletă | 01/2006 - 12/2008 | ||
| Ludix Blaster L/C (L1) | 5 | Motocicletă | 01/2005 - 12/2007 | ||
| Ludix Classic (L1) | 4 | Motocicletă | ian. 2004 – dec. 2005 | ||
| Ludix Elegance (L1) | 4 | Motocicletă | 01/2004 - 12/2007 | ||
| Ludix Funky Red (L1) | 4 | Motocicletă | 01/2006 - 12/2008 | ||
| Ludix One (L1) | 4 | Motocicletă | 02/2004 - 12/2007 | ||
| Ludix Snake (L1) | 4 | Motocicletă | 01/2004 - 12/2007 | ||
| Ludix Trend (L1) | 4 | Motocicletă | 01/2004 - 12/2008 | ||
| Ludix Urban Track (L1) | 4 | Motocicletă | 01/2006 - 12/2008 | ||
| SPEEDFIGHT | Speedfight 3 AC | 4 | Motocicletă | 02/2009 - 12/2013 | |
| Speedfight 3 AC 4T | 4 | Motocicletă | 04/2010 - 12/2013 | ||
| Speedfight 3 AC Darkside | 4 | Motocicletă | 01/2011 - 12/2013 | ||
| Speedfight 3 AC Ice Blade | 4 | Motocicletă | 01/2011 - 12/2013 | ||
| Speedfight 3 AC Le Mans | 4 | Motocicletă | 01/2011 - 12/2011 | ||
| Speedfight 3 AC Musik | 4 | Motociclete | 01/2011 - 12/2013 | ||
| Speedfight 3 AC RS | 4 | Motocicletă | 04/2010 - 12/2013 | ||
| Speedfight 3 AC Team Peugeot | 4 | Motocicletă | 01/2011 - 12/2013 | ||
| Speedfight 3 LC | 5 | Motocicletă | 02/2009 - 12/2013 | ||
| Speedfight 3 LC Darkside | 5 | Motocicletă | 01/2011 - 12/2013 | ||
| Speedfight 3 LC Ice Blade | 5 | Motocicletă | 01/2011 - 12/2013 | ||
| Speedfight 3 LC Le Mans | 5 | Motocicletă | 01/2011 - 12/2011 | ||
| Speedfight 3 LC RS | 5 | Motocicletă | 04/2010 - 12/2013 | ||
| Speedfight 3 LC Team Peugeot | 5 | Motocicletă | 01/2011 - 12/2013 | ||
| Speedfight 50 RCup AC | 4 | Motocicletă | 05/2007 - 12/2008 | ||
| Speedfight 50 RCup LC | 5 | Motocicletă | 05/2007 - 12/2008 | ||
| Speedfight AC (S1BDE) | 4 | Motocicletă | 01/1997 - 12/2000 | ||
| Speedfight AC 307 WRC | 4 | Motocicletă | 01/2005 - 12/2006 | ||
| Speedfight AC Iron X | 4 | Motocicletă | 01/2006 - 12/2007 | ||
| Speedfight AC Motorsport | 4 | Motocicletă | 04/2007 - 12/2008 | ||
| Speedfight AC Silver Sport | 4 | Motocicletă | 01/2004 - 12/2007 | ||
| Speedfight AC Victories | 4 | Motociclete | 08/2006 - 12/2007 | ||
| Speedfight Dunlop | 5 | Motocicletă | 01/2003 - 12/2004 | ||
| Speedfight Furious | 5 | Motocicletă | 01/2003 - 12/2004 | ||
| Speedfight LC | 5 | Motocicletă | 01/1996 - 12/2000 | ||
| Speedfight LC 307 WRC (S1BDE) | 5 | Motocicletă | 01/2005 - 12/2006 | ||
| Speedfight LC Iron X | 5 | Motocicletă | 01/2006 - 12/2007 | ||
| Speedfight LC Motorsport | 5 | Motocicletă | 04/2007 - 12/2008 | ||
| Speedfight LC P | 5 | Motocicletă | 01/1997 - 12/2000 | ||
| Speedfight LC Silver Sport (S1BDE) | 5 | Motocicletă | 01/2004 - 12/2007 | ||
| Speedfight LC Victories | 5 | Motocicletă | 08/2006 - 12/2007 | ||
| Speedfight LC WRC | 5 | Motocicletă | ian. 2003 - dec. 2005 | ||
| Speedfight Ultimate Edition AC | 4 | Motocicletă | 02/2008 - 12/2008 | ||
| Speedfight Ultimate Edition LC | 5 | Motocicletă | 02/2008 - 12/2008 | ||
| Speedfight X-Race | 5 | Motociclete | 01/2002 - 12/2004 | ||
| SQUAB | Squab | 5 | Motocicletă | 01/1996 - 12/1997 | |
| TKR | TKR 307 WRC | 4 | Motocicletă | 01/2005 - 12/2006 | |
| TKR 50 (S1ADE) | 4 | Motocicletă | 01/2001 - 12/2013 | ||
| TKR 50 Streetboard | 5 | Motocicletă | 01/2001 - 12/2002 | ||
| TKR Furious | 4 | Motocicletă | 01/2004 - 12/2013 | ||
| TKR Metal X (S1) | 4 | Motocicletă | 01/2003 - 12/2004 | ||
| TKR Offroad | 5 | Motocicletă | 01/2000 - 12/2002 | ||
| TKR RC Cup (S1) | 4 | Motocicletă | 02/2007 - 12/2008 | ||
| TKR Streetzone | 4 | Motocicletă | 01/2003 - 12/2004 | ||
| TKR Victories (S1) | 4 | Motociclete | 02/2007 - 12/2008 | ||
| TREKKER | Trekker Offroad (S1ADE) | 5 | Motocicletă | 01/1998 - 12/1999 | |
| Trekker Road (S1ADE) | 5 | Motocicletă | 01/1998 - 12/2000 | ||
| ZENITH | Zenith MA (FE052AD) | 1 | Motocicletă | 05/1994 - 12/1996 | |
| Zenith MA Basic (FE052AD) | 1 | Motocicletă | 05/1994 - 12/1997 | ||
| PORSCHE | 356 Cabriolet/Speedster | 1300 | 44 | Decapotabil | 01/1950 - 12/1955 |
| 1500 | 60 | Decapotabil | 01/1950 - 12/1955 | ||
| A 1600 | 60 | Decapotabil | 01/1955 - 12/1959 | ||
| A 1600 S | 75 | Decapotabil | 01/1955 - 12/1959 | ||
| 356 Coupé | 1300 | 44 | Coupé | 01/1950 - 12/1955 | |
| 1500 | 55 | Coupé | 01/1950 - 12/1955 | 60 Coupé 01/1950 - 12/1955 | |
| 1300 S | 60 | Coupé | 01/1950 - 12/1955 | ||
| A 1600 | 60 | Coupé | 01/1955 - 12/1959 | ||
| A 1600 Super | 75 | Coupé | 01/1955 - 12/1959 | ||
| MOTOCICLETE PUCH | X | X 50-2 Standard | 1 | Motocicletă | 01/1981 - / |
| X 50-3 Luxus | 1 | Motocicletă | 01/1981 - / | ||
| X 50-3 Standard | 1 | Motocicletă | 01/1981 - / | ||
| X 50-4 S | 3 | Motocicletă | 01/1981 - / | ||
| RENAULT | 8 (113_) | 1,0 | 39 | Cu trei volume | 11/1962 - 10/1972 |
| 1.1 | 45 | În trei volume | 11/1962 - 10/1972 | ||
| ROVER | 200 (RF) | 214 i | 75 | 3/5 uși | 11/1995 - 03/2000 |
| SACHS MOTORCYCLES | REGGAE | Reggae | 5 | Motocicletă | 01/1996 - 12/1996 |
| Reggae M | 5 | Motocicletă | 01/1997 - 12/1997 | ||
| Reggae RS | 5 | Motocicletă | 01/1996 - 12/1996 | ||
| SPEEDFIGHT | Speedfight cu răcire cu aer | 5 | Motocicletă | 01/1997 - 12/1997 | |
| Speedfight cu răcire cu lichid | 7 | Motocicletă | 01/1997 - 12/1997 | ||
| SPLINTER | Splinter 50 | 3 | Motocicletă | 01/1996 - 12/1997 | |
| MOTOCICLETE SIMSON | HABICHT | Habicht 25 | 2 | Motocicletă | 01/1996 - 12/2002 |
| Habicht 50 | 3 | Motocicletă | 01/1996 - 12/2002 | ||
| Habicht 50 Basic | 3 | Motocicletă | 01/1996 - 12/2002 | ||
| Habicht 50 S | 3 | Motocicletă | 01/1996 - 12/1997 | ||
| Habicht 80 | 6 | Motocicletă | 01/1996 - 12/2002 | ||
| Habicht 80 Basic | 6 | Motocicletă | 01/1996 - 12/2002 | ||
| Habicht 80 S | 6 | Motocicletă | 01/1996 - 12/1997 | ||
| S | S 53 B | 3 | Motocicletă | 01/1993 - 12/1996 | |
| S 53 Beta | 3 | Motocicletă | 01/1994 - 12/1996 | ||
| S 53 CX | 3 | Motocicletă | 01/1993 - 12/1995 | ||
| S 53 E | 3 | Motocicletă | 01/1993 - 12/1995 | ||
| S 53 N | 3 | Motocicletă | 01/1993 - 12/1995 | ||
| S 53 OR | 3 | Motocicletă | 01/1993 - 12/1995 | ||
| S 53-50 Alpha B | 3 | Motocicletă | 01/1994 - 12/1996 | ||
| S 53-50 Alpha C | 3 | Motocicletă | 01/1994 - 12/1996 | ||
| S 53-M Alpha B | 2 | Motocicletă | 01/1994 - 12/1995 | ||
| S 53-M Alpha C | 2 | Motocicletă | 01/1994 - 12/1995 | ||
| SPERBER | Sperber 25 Beach RAC. | 2 | Motocicletă | 01/1998 - 12/2002 | |
| Sperber 50 | 3 | Motocicletă | 01/1997 - 12/2001 | ||
| Sperber 50 BASIC | 3 | Motocicletă | 01/1996 - 12/1996 | ||
| Sperber 50 Beach RAC. | 3 | Motocicletă | 01/1998 - 12/2002 | ||
| Sperber 50 M. à–D | 3 | Motocicletă | 01/1997 - 12/2002 | ||
| Sperber 80 | 6 | Motocicletă | 01/1997 - 12/1998 | ||
| Sperber 80 Basic | 6 | Motocicletă | 01/1996 - 12/1996 | ||
| Sperber 80 M. à–D | 6 | Motocicletă | 01/1997 - 12/1998 | ||
| SR | SR 50 CC | 3 | Motocicletă | 01/1993 - 12/1996 | |
| SR 50 CCE | 3 | Motocicletă | 01/1993 - / | ||
| SR 50 XC | 3 | Motocicletă | 01/1993 - 12/1996 | ||
| SR 50 XCE | 3 | Motocicletă | 01/1993 - 12/1996 | ||
| SR 50 XG | 3 | Motocicletă | 01/1993 - 12/1996 | ||
| SR 50 XGE | 3 | Motocicletă | 01/1993 - 12/1996 | ||
| SR 50/1 B | 3 | Motocicletă | 01/1994 - 12/1996 | ||
| SR 50/1-M GAMMA G | 2 | Motocicletă | 01/1994 - 12/1996 | ||
| SR 50/1-M Gamma GE | 2 | Motocicletă | 01/1994 - 12/1996 | ||
| STAR | Star 80 Classic | 6 | Motocicletă | 01/1996 - 12/2002 | |
| SKODA | 100 | 1,0 | 39 | Cu trei volume | 01/1970 - 12/1977 | 42 În trei | volume 01/1970 - 12/1977 |
| 110 | 1.1 L | 45 | În trei volume | 12/1969 - 03/1982 | 48 Cu trei | volume 12/1969 - 03/1982 |
| 110 Coupé | 1.1 R | 52 | Coupé | 07/1970 - 03/1982 | |
| OKTAVIA | 1.1 | 39 | Cu trei volume | 04/1959 - 02/1962 | 42 Cu trei | volume 02/1962 - 10/1971 |
| 1.2 Super | 44 | În trei volume | 02/1961 - 10/1971 | 45A cu trei | volume 04/1959 - 02/1961 |
| SOLO MOTORCYCLES | 713 | 713-2 SL Classic | 3 | Motocicletă | 01/1993 - 12/1998 |
| 713-SL 2 | 2 | Motocicletă | 01/1981 - / | ||
| 723 | 723 Bossini | 3 | Motocicletă | 01/1993 - / | |
| MOTOCICLETE SUZUKI | RV | RV 125 | 8 | Motocicletă | 01/1973 - 12/1973 |
| TALBOT | SIMCA 1301 | 1.3 LS | 60 | Cu trei volume | 08/1966 - 07/1972 |
| 1.3 LS, GL, GLS | 54 | Cu trei volume | 08/1966 - 07/1972 | ||
| 1.3 Spezial | 54 | În trei volume | 05/1974 - 11/1976 | 67 Cu trei | volume 10/1973 - 11/1976 | 69 Cu trei | volume 10/1970 - 07/1972 |
| SIMCA 1301 Break | 1.3 | 54 | Break | 08/1966 - 07/1972 | |
| 1.3 Spezial | 69 | Break | 10/1970 - 07/1972 | ||
| TRIUMPH | TR 2 | 2.0 | 90 | Decapotabil | 01/1953 - 12/1955 |
| TR 3 | 2.0 | 95 | Decapotabil | 12/1955 - 12/1957 | |
| TR 3A | 2,0 | 95 | Decapotabil | 12/1957 - 12/1961 | |
| 2,2 | 100 | Decapotabil | ian. 1959 - dec. 1961 | ||
| TR 4A | 2.2 | 104 | Decapotabil | 12/1965 - 12/1967 | |
| VW | 1500, 1600 (31) | 1.5 S | 54 | Cu trei volume | 08/1963 - 07/1965 |
| 1,6 L | 50 | Cu trei volume | 07/1964 - 07/1973 | ||
| 1500, 1600 Variant (36) | 1,5 S | 54 | Break | august 1963 - iulie 1965 | |
| BEETLE | 1.2 (42005) | 30 | Evoluție specială | 01/1954 - 07/1965 | |
| 1302 1.2 (11) | 34 | Evoluție specială | 08/1969 - 08/1972 | ||
| 1302 1.6 (11) | 50 | Evoluție specială | 01/1970 - 08/1972 | ||
| 1303 1.2 (13) | 34 | Evoluție specială | 07/1972 - 02/1976 | ||
| 1303 1.6 (13) | 48 | Evoluție specială | 08/1972 - 12/1979 | ||
| 1303 LS,S 1.6 (13) | 50 | Evoluție specială | 08/1972 - 12/1979 | ||
| 1600 (Mexico) | 46 | Evoluție specială | 05/1973 - 09/1992 | ||
| BEETLE Decapotabil (15) | 1302 1.3 | 39 | Decapotabil | 08/1970 - 07/1974 | |
| 1302 1.6 | 46 | Cabriolet | 08/1970 - 07/1974 | ||
| 1302, 1303 1.6 | 50 | Decapotabil | 07/1970 - 06/1979 | ||
| 1303 1,2 | 34 | Cabriolet | 04/1975 - 12/1979 | ||
| 1500 1.5 | 44 | Cabriolet | 01/1966 - 12/1970 | ||
| Karmann 1.3 | 40 | Decapotabil | 07/1964 - 07/1970 | ||
| KARMANN GHIA Coupé (14, 34) | 1500 | 44 | Coupé | 01/1966 - 12/1969 | |
| 1600 | 50 | Coupé | 01/1970 - 12/1973 | ||
| KARMANN GHIA Decapotabil (14, 34) | 1200 | 34 | Cabriolet | 09/1957 - 12/1964 | |
| 1500 | 39 | Decapotabil | 07/1964 - 07/1974 | 45 Decapotabil 01/1966 - 12/1969 | |
| TRANSPORTER / CARAVELLE III Autobuz/Autocar | 1,6 | 50 | Autobuz/Autocar | 05/1979 - 12/1982 | |
| TRANSPORTER I Autobuz/Autocar (22, 24, 25, 28) | 1.1 (44593) | 24 | Autobuz/Autocar | 01/1950 - 12/1962 | |
| 1.2 | 34 | Autobuz/Autocar | 11/1962 - 08/1966 | ||
| 1,5 | 44 | Autobuz/Autocar | 07/1966 - 07/1967 | ||
| 1,6 | 48 | Autobuz/Autocar | 06/1966 - 07/1967 | ||
| TRANSPORTER I Camion cu platformă/Șasiu (26) | 1,2 | 34 | Camion cu platformă/Șasiu | 01/1950 - 03/1962 | |
| 1,5 | 44 | Camion cu platformă/Șasiu | 06/1966 - 10/1970 | ||
| TRANSPORTER I Furgonetă (21, 23) | 1,2 | 34 | Furgonetă | 01/1950 - 03/1962 | |
| 1,5 | 44 | Furgonetă | 02/1962 - 12/1968 | ||
| 1,6 | 48 | Furgonetă | 08/1964 - 12/1968 | ||
| TRANSPORTER II Autobuz/Autocar | 1,6 | 47 | Autobuz/Autocar | 08/1967 - 07/1970 | 50Autobuz/Autocar08/1970 - 04/1979 |
| TRANSPORTER II Camion cu platformă/Șasiu | 1,6 | 50 | Camion cu platformă/Șasiu | 08/1968 - 07/1979 | |
| TRANSPORTER II Furgonetă | 1,6 | 50 | Furgonetă | august 1970 - aprilie 1979 | |
| TRANSPORTER III Furgonetă | 1.6 | 50 | Furgonetă | 05/1979 - 12/1982 | |
| WARTBURG | 353 | 1,0 | 50 | Cu trei volume | 04/1969 - 02/1975 |
| 1.0 (353 W 000) | 50 | În trei volume | 02/1975 - 08/1988 | ||
| 353 Break | 1.0 | 50 | Break | 02/1975 - 01/1989 | |
| MOTOCICLETE YAMAHA | AXIS | Axis 50 CatCon. (3UG) | 4 | Motocicletă | 01/1995 - 12/1997 |
| Axis 50 CatCon. (5AK) | 1 | Motocicletă | 01/1995 - 12/1998 | ||
| BWs | BW 50 | 3 | Motocicletă | 01/1993 - 12/1994 | |
| BW 50 (4BX/4RD) | 5 | Motocicletă | 01/1991 - 12/1996 | ||
| BW 50 Bump CatCon. (4VA) | 5 | Motocicletă | 01/1997 - 12/1999 | ||
| BW 50 NG | 5 | Motocicletă | 01/1995 - 12/1999 | ||
| BW 50 NG CatCon. (SA056) | 4 | Motocicletă | 01/1999 - 12/2008 | ||
| BW 50 R (4BX/4RD) | 5 | Motocicletă | 01/1991 - 12/1 |