Bujie de aprindere Champion N7YC x10

CHAMPION
Referință: CH-OE010T10
Cod furnizor: OE010/T10

Preț: 28,90 € Include TVA
În stoc
Disponibil în magazin (Montpellier)
Expediat astăzi din depozitul nostru
Câștigați 28 puncte de fidelitate
Amprenta de carbon: 0.14 kg CO₂

Bujie de aprindere Champion N7YC
Vândut în pachet de: 10

CHAMPION este unul dintre cei mai vechi și mai renumiți producători de sisteme de aprindere (bujii, bobine, cablaje etc.).
Oferă o gamă largă de bujii pentru diverse utilizări: înlocuirea celor originale, motoare tunate și de competiție.
Compania proiectează și produce bujii cu electrozi din platină, iridiu, cupru și titan, cu masă simplă sau multiplă.
Cu o calitate și o durabilitate de nivel foarte ridicat, bujiile Champion reprezintă o alegere excelentă pentru motorul dumneavoastră.

Puteți găsi compatibilitatea cu vehiculele în partea de jos a acestei fișe; în caz de îndoială, nu ezitați să contactați consilierii noștri.

Distanța dintre electrozi (mm): 0,9
Tip de racord: M4/SAE
Filet: M14x1,25
Deschiderea cheii: 21
Bujie: cu 1 electrod de masă
Bujie: cu scaun cu garnitură plată
Lungimea filetului (mm): 19

Echivalențe:
AUTO UNION: 0012700517009
AUTO UNION: N01781120
AUTO UNION: N01781213
BMW: 12128636166
BMW: 12128636168
BMW: 12121338145
BMW: 12121353286
BMW: 12128353286
BMW: 12121257081
BMW: 12121257082
CITROËN: GX0618808A
CITROËN: 75491695
CITROËN: ZA3406176
CITROËN: ZA4233922
CITROËN: ZCT000012
CITROËN: 75491697
CITROÀ‹N: 75491694
FIAT: 3233922
FIAT: 1L45J
FIAT: 2284662
FIAT: 2301711
FIAT: 7554419
FIAT: 7554453
FIAT: 4249164
FIAT: 4345041
FORD: 1506413
FORD: 5099961
GLAS: 53
HITACHI: L45PW
LANCIA: 4233922
LANCIA: 2301711
LANCIA: 2284662
LANCIA: 4345041
LANCIA: 4345040
LANCIA: 4249164
MAN: 51259230022
MAN: 51259230023
MAN: 51259230020
MERCEDES-BENZ: 0011599403
MERCEDES-BENZ: 0011598503
MERCEDES-BENZ: 0031595803
MERCEDES-BENZ: A0031595703
MERCEDES-BENZ: 0011598403
MERCEDES-BENZ: 0031595703
MERCEDES-BENZ: 0011597103
MERCEDES-BENZ: 0031591303
MERCEDES-BENZ: 0021594203
MERCEDES-BENZ: 0021594103
MERCEDES-BENZ: 0011596803
MERCEDES-BENZ: 0021591503
MERCEDES-BENZ: 0021591403
MERCEDES-BENZ: 0021590903
MERCEDES-BENZ: 0011595103
MERCEDES-BENZ: 0021590803
MERCEDES-BENZ: 0011594703
MERCEDES-BENZ: 1101590003
OPEL: 1214110
OPEL: 1214039
OPEL: 1214025
PEUGEOT: AOP
PEUGEOT: 9561837880
PEUGEOT: 596265
PEUGEOT: 5962A1
PEUGEOT: 596245
PEUGEOT: 596216
PEUGEOT: 596143
PEUGEOT: 596127
PORSCHE: 99917016890
PORSCHE: 99917013990
PORSCHE: 99917013890
RENAULT: 7701366268
RENAULT: 7701414044
RENAULT: 7701366087
RENAULT: 7701366138
RENAULT: 7700861471
RENAULT: 7701366086
RENAULT: 7700659152
RENAULT: 7700647273
SEAT: 0003910649
SEAT: 0003901171
STEYR: 9050711
TALBOT: 0016631600
TALBOT: 0013112000
TALBOT: 0004345600
VOLVO: 000057023A
VOLVO: 273596
VOLVO: 273546
VOLVO: 273591
VOLVO: 1306604
VOLVO: 1276514
VOLVO: 000057022
VOLVO: 463512
VW: 101000002AC
VW: 191905452A
VW: 191905450M
VW: Z057141
VW: Z057062
VW: Z057040
VW: Z057023
VW: N0178139
VW: N0178137
VW: N0178136
VW: N01781354
VW: N01781330
VW: N01781324
VW: N01781318
VW: N01781312
VW: N01781313
VW: N01781310
VW: N01781240
VW: N0178124
VW: N01781237
VW: N01781223
VW: N01781220
VW: N01781213
VW: N01781212
VW: N01781177
VW: N01781155
VW: N01781152
VW: 000057022
VW: N01781150
VW: N01781141
VW: N01781122
VW: N01781120
VW: N01781118
VW: N01781114
VW: N01781113
VW: 000057023A
VW: N01781112
VW: 101000006AB
ACDelco: C42CXLS
ACDelco: C44NS
ACDelco: C41CXLS
BERU: Z50
BERU: Z22SB
BERU: Z22
BERU: 00013407020001
BOSCH: 0241240539
BOSCH: 0241240058
BOSCH: 0241240057
BOSCH: W6DCO
BOSCH: W6DC
BOSCH: W215T30
BOSCH: W200T27
BOSCH: W200T30
CHAMPION: FE85PS
CHAMPION: OE046T10
CHAMPION: UN79Y
CHAMPION: N7YCX
CHAMPION: OE046
CAMPION: N7Y
CAMPION: N7YCC
CAMPION: N7GY
CAMPION: N79Y
CAMPION: N65Y
CAMPION: N279YC092
CAMPION: N279YC
DENSO: W20ET
DENSO: W20EX
DUCELLIER: 599303
DUCELLIER: 599302
DUCELLIER: 599249
DUCELLIER: 599248
EYQUEM: C72LS
EYQUEM: 80LS
EYQUEM: 800LS
EYQUEM: 707LS
LETRIKA: FE85PS
MAGNETI MARELLI: CWP7L
MAGNETI MARELLI: CW78LP
MOTORCRAFT: AG22C
MOTORCRAFT: AG22
NGK: 3355
NGK: 2412
NGK: BU6EA11
NGK: BU5EB11
NGK: BP7ES
NGK: 206
NGK: 5328
PAL: L14YC
PAL: L14Y
PRESTOLITE ELECTRIC: 14G22
SEV-MARCHAL: GT342H
SEV-MARCHAL: 8H
UNIPART: GSP4352





5/5

Pe baza 4 recenzii supuse unui control

Vezi toate recenziile
  • 5 ★
    4
  • 4 ★
    0
  • 3 ★
    0
  • 2 ★
    0
  • 1 ★
    0
5/5 Recenzie verificată

Pack de 10, avantageux niveau tarif.

Publicat pe 16/02/2026 de Laurent C

5/5 Recenzie verificată

PRIX RAPIDITÉ DE LIVRAISON

Publicat pe 20/12/2025 de pascal B

5/5 Recenzie verificată

Nickel

Publicat pe 09/10/2025 de Jean Claude B

5/5 Recenzie verificată

Bon produit de qualité

Publicat pe 06/07/2023 de a a

16 alte produse din aceeași categorie:

Clienții care au cumpărat acest produs au cumpărat și:

Marcă Model Motor Putere Caroserie Ani
AUDI 100 (43, C2) 1,6 85 Cu trei volume 08/1976 - 07/1982
1,9 100 În trei volume 08/1980 - 07/1982
2,1 136 În trei volume 03/1977 - 07/1982
100 (44, 44Q, C3) 1,9 100 În trei volume 08/1982 - 07/1984
2.1 136 În trei volume 08/1982 - 07/1984
100 (C1) 1,9 112 În trei volume 09/1971 - 07/1976
100 Avant (43, C2) 1,6 85 Break 07/1977 - 02/1983
1,9 100 Break 08/1980 - 07/1982
2,1 136 Break 07/1977 - 02/1983
100 Avant (44, 44Q, C3) 1,9 100 Break 02/1983 - 07/1984
2,1 136 Break 08/1982 - 07/1984
100 Coupé (C1) 1,9 112 Coupé 08/1971 - 12/1976
115 Coupé 07/1970 - 07/1971
50 (86) 0,8 34 3/5 uși 01/1976 - 07/1978
1,1 50 3/5 uși august 1974 - iulie 1978
60 3/5 uși august 1974 - iulie 1977
1,3 60 3/5 uși august 1977 - iulie 1978
80 (80, 82, B1) 1,3 55 Cu trei volume 05/1972 - 07/1978
60 În trei volume 05/1972 - 07/1978
1,5 75 În trei volume 05/1972 - 08/1975
1.6 75 În trei volume 09/1975 - 07/1978
85 În trei volume 09/1975 - 07/1978
80 (81, 85, B2) 1,3 55 În trei volume 09/1978 - 07/1981
60 În trei volume 09/1978 - 07/1981
1,6 85 În trei volume 08/1978 - 02/1983
2.2 quattro 131 Cu trei volume 08/1982 - 07/1984
136 Cu trei volume 08/1982 - 07/1984
2.2 quattro (85Q) 136 Cu trei volume 08/1982 - 07/1984
90 (81, 85, B2) 2,0 115 În trei volume 10/1984 - 03/1987
2.2 136 În trei volume 10/1984 - 03/1987
2.2 E quattro 136 În trei volume 11/1984 - 03/1987
COUPE (81, 85) 1.6 75 Coupé 07/1980 - 08/1981
1,8 75 Coupé august 1981 - iulie 1983
2.2 quattro 136 Coupé 10/1984 - 10/1988
BMW 02 (E10) 1502 75 Cu trei volume 01/1975 - 07/1977
1602 85 În trei volume 04/1971 - 07/1975
1600/2 85 În trei volume 12/1967 - 12/1971
2002 Ti 120 Cu trei volume 06/1968 - 04/1972
02 Decapotabil (E10) 1600-2 86 Decapotabil 12/1967 - 10/1971
02 Touring (E6) 1600 85 Break 05/1971 - 04/1973
1500-2000 (115, 116, 118, 121) 2000 Ti / Tilux 120 Cu trei volume 01/1966 - 07/1972
5 (E12) 518 90 În trei volume 07/1974 - 05/1981
MOTOCICLETE BMW R 100 R 100 CS (247) 69 Motocicletă 01/1980 - 09/1984
R 100 GS (247E) 60 Motocicletă 08/1990 - 12/1996
R 100 GS Paris-Dakar (247E) 60 Motocicletă 01/1989 - 07/1990
R 100 GS Paris Dakar Classic (247E) 60 Motocicletă 01/1990 - 02/1996
R 100 R Classic (247E) 60 Motocicletă 01/1994 - 12/1996
R 100 R Mystic (247E) 60 Motocicletă 12/1993 - 01/1996
R 100 R (247E) 60 Motocicletă 01/1992 - 12/1994
R 100 RS (247) 69 Motocicletă 03/1976 - 12/1984
R 100 RS Classic (247) 60 Motocicletă 07/1987 - 12/1995
R 100 RT (247) 69 Motocicletă 01/1978 - 12/1984
R 100 RT Classic (247) 60 Motocicletă 07/1987 - 12/1995
R 100 S (247) 65 Motocicletă 04/1976 - 03/1978
69 Motocicletă 04/1978 - 07/1980
R 100 T (247) 65 Motocicletă 04/1977 - 10/1984
R 1100 R 1100 GS (R259) 78 Motocicletă 01/1993 - 12/1999
R 75 R 75/6 (247) 50 Motocicletă 09/1973 - 06/1976
R 75/7 (247) 50 Motocicletă 05/1976 - 01/1979
R 80 R 80 (247) 50 Motocicletă ian. 1984 - sept. 1995
R 80 GS Paris Dakar (247E) 34 Motocicletă 02/1990 - 09/1995
CITROËN GS 1.1 54 3/5 uși 09/1977 - 06/1980
57 3/5 uși 09/1977 - 07/1981
1,2 58 3/5 uși 04/1973 - 06/1979
A 1.3 65 3/5 uși 09/1979 - 07/1986
GS Break 1,1 54 Break 09/1977 - 06/1980
A 1.2 58 Break 04/1973 - 06/1979
A 1.3 65 Break 09/1979 - 07/1986
A Spezial 57 Break 07/1980 - 05/1982
FERRARI 208/308 308 GTB 255 Coupé 09/1975 - 06/1980
308 GTB Qv 240 Coupé 09/1982 - 06/1985
308 GTS 255 Coupé 09/1977 - 06/1980
308 GTS Qv 240 Coupé 09/1982 - 06/1985
DINO GT4 (208/308) 208 170 Coupé 02/1975 - 06/1980
308 255 Coupé 02/1974 - 06/1980
FIAT 125 (125_) 1.6 (TA) 100 Cu trei volume 05/1969 - 10/1973
850 Coupé (100_) 0,9 Sport 52 Coupé 02/1968 - 10/1972
850 Spider 0.9 Sport 52 Decapotabil 03/1968 - 12/1972
FSO POLONEZ I 1,6 87 3/5 uși 08/1986 - 08/1988
POLONEZ II 1.6 87 3/5 uși 08/1988 - 08/1992
JAGUAR XJ 2,8 179 Cu trei volume 10/1968 - 10/1973
6 2.8 149 În trei volume 09/1968 - 09/1973
LANCIA FLAMINIA Sedan 2,8 129 Cu trei volume 08/1963 - 12/1970
FLAMINIA Coupé 2.8 140 Coupé 09/1963 - 12/1967
FLAVIA Sedan 1.8 92 Cu trei volume 08/1963 - 12/1966
96 În trei volume 05/1967 - 12/1970
1,8 i 102 În trei volume 11/1965 - 12/1966
107 În trei volume 05/1967 - 12/1969
2,0 115 În trei volume 05/1971 - 12/1974
131 În trei volume 06/1969 - 12/1970
140 În trei volume 08/1969 - 12/1970
FLAVIA Coupé 1,8 92 Coupé 08/1963 - 12/1968
1.8 i 102 Coupé 08/1965 - 04/1968
2,0 115 Coupé 05/1971 - 12/1973
131 Coupé 04/1969 - 12/1971
2.0 i 140 Coupé ianuarie 1970 - decembrie 1971
FULVIA Berlina 1.1 71 Cu trei volume 11/1964 - 12/1969
1.2 87 În trei volume 02/1967 - 12/1969
FULVIA Berlina (818_) 1.2 79 Cu trei volume 08/1970 - 12/1972
87 În trei volume 12/1969 - 12/1970
1,3 84 În trei volume 08/1970 - 12/1972
95 În trei volume 12/1969 - 12/1970
FULVIA Coupé (818_) 1.2 80 Coupé 04/1965 - 12/1969
88 Coupé 03/1966 - 12/1967
LOTUS EUROPA 1,5 78 Coupé 10/1966 - 10/1970
1,6 106 Coupé 05/1970 - 04/1976
MASERATI GHIBLI 5.0 335 Coupé 01/1970 - 12/1973
GHIBLI Spider 4,9 335 Decapotabil 06/1968 - 12/1973
INDY 4,2 260 Coupé 04/1969 - 12/1974
MERCEDES-BENZ Cu trei volume (W123) 230 (123.023) 109 Cu trei volume 02/1976 - 03/1981
250 (123.026) 129 În trei volume 02/1976 - 10/1979
140 În trei volume 10/1979 - 07/1985
280 (123.030) 156 În trei volume 02/1976 - 08/1981
CLASA S (W108, W109) 280 SE, SEL (108.018, 108.019) 160 Cu trei volume 01/1968 - 08/1972
COUPE (C123) 230 C (123.043) 109 Coupé 05/1977 - 04/1980
280 C (123.050) 156 Coupé 03/1977 - 03/1980
COUPE (W111) 280 SE (111.024) 160 Coupé 01/1967 - 12/1971
KOMBI Break (S123) 230 T (123.083) 109 Break 09/1977 - 03/1980
250 T (123.086) 129 Break 05/1978 - 10/1979
140 Break 05/1978 - 08/1982
280 TE (123.093) 185 Break 09/1977 - 11/1985
PAGODE (W113) 230 SL (113.042) 150 Cabriolet ian. 1963 - ian. 1967
250 SL (113.043) 150 Cabriolet 01/1966 - 01/1968
280 SL (113.044) 170 Cabriolet 01/1968 - 03/1971
PONTON (W128) 220 SE (128.010) 120 Cu trei volume 01/1958 - 08/1959
SL (R107) 280 SL (107.042) 177 Cabriolet 06/1976 - 09/1981
185 Decapotabil 08/1974 - 07/1985
SL Coupé (C107) 280 SLC (107.022) 177 Coupé 06/1976 - 09/1981
185 Coupé 08/1974 - 09/1981
MOSKVICH 407 1,4 45 Cu trei volume 08/1958 - /
MOTO-MORINI MC 350 350 K2 27 Motocicletă 01/1987 - /
350 Kanguro X2 27 Motocicletă 01/1984 - /
350 Kanguro X3 27 Motocicletă 01/1987 - /
COGUARO Coguaro 501 42 Motocicletă 01/1989 - /
NOU New York 501 42 Motocicletă 01/1989 - /
OPEL ASCONA A (81_, 86_, 87_, 88_) 1.6 S 80 Cu trei volume 10/1970 - 02/1975
PEUGEOT 504 (A_, M_) 1.8 Injecție (A02) 97 Cu trei volume 07/1968 - 02/1971
RENAULT 17 1,6 90 Coupé 03/1972 - 10/1980
92 Coupé 06/1974 - 08/1979
11 (B/C37_) 1,7 (B/C376) 80 3/5 uși 10/1983 - 12/1987
1,7 (B/C37D) 87 3/5 uși 06/1987 - 12/1988
1,7 (B/C37L) 73 3/5 uși 10/1986 - 12/1988
1,7 (B/C37N) 88 3/5 uși 10/1986 - 12/1988
16 (115_) 1.6 TX (1156) 93 3/5 uși 06/1974 - 08/1980
18 (134_) 1.6 TS (1342) 97 Cu trei volume 05/1982 - 07/1986
18 Break (135_) 1.6 TS 97 Break 05/1982 - 07/1986
19 II (B/C53_) 1.8 (5/353F, B/C538) 107 3/5 uși 05/1994 - 12/1995
1.8 (B/C53Y) 88 3/5 uși 04/1992 - 12/1995
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (853A) 90 Decapotabil 09/1993 - 06/1996
1.8 (D53V, 853F, D53C) 107 Cabriolet 07/1994 - 06/1996
1,8 (D53Y) 88 Cabriolet 04/1992 - 06/1996
19 II Chamade (L53_) 1.8 91 Cu trei volume 05/1992 - 09/1994
1,8 (453A/F) 90 În trei volume 04/1992 - 12/1995
1,8 (L538) 110 În trei volume 04/1992 - 05/1994
1,8 (L53V, L538) 107 În trei volume 05/1994 - 12/1995
1,8 (L53Y) 88 În trei volume 04/1992 - 12/1995
20 (127_) 1.6 (1271) 90 3/5 uși 10/1975 - 05/1977
97 3/5 uși 05/1977 - 12/1983
21 (B48_) 1,7 88 3/5 uși 07/1989 - 05/1993
21 Cu trei volume (L48_) 1.7 (L481) 75 Cu trei volume 03/1986 - 12/1987
1.7 (L482) 88 În trei volume 03/1986 - 03/1993
1,7 (L48M, L48F) 73 În trei volume 07/1986 - 02/1994
1,7 (L48N) 87 În trei volume 06/1987 - 04/1989
21 Break (K48_) 1.7 (K/S482) 88 Break 10/1986 - 12/1988
1,7 (K48M) 73 Break 06/1986 - 12/1989
1,7 (K48N) 87 Break 06/1987 - 04/1989
21 Furgonetă (S48_) 1.7 88 Furgonetă 06/1986 - 04/1995
9 (L42_) 1,7 (L426) 80 Cu trei volume 09/1984 - 12/1989
1,7 (L42L) 75 În trei volume 10/1986 - 12/1988
1,7 (L42N) 88 În trei volume 10/1986 - 12/1988
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.7 (B/C574) 92 3/5 uși ian. 1991 - dec. 1993
FUEGO (136_) 1.6 TS/GTS (1362) 97 Coupe 10/1980 - 10/1985
TRAFIC Autobuz/Autocar (T5, T6, T7) 1.7 68 Autobuz/Autocar 06/1986 - 04/1989
TRAFIC Autobuz/Autocar (TXW) 1.7 68 Autobuz/Autocar august 1992 - august 1994
TRAFIC Camion cu platformă/Șasiu (P6) 1,7 68 Camion cu platformă/Șasiu 06/1986 - 04/1989
TRAFIC Camion cu platformă/Șasiu (PXX) 1.7 68 Camion cu platformă/Șasiu 05/1989 - 08/1994
TRAFIC Furgonetă (T1, T3, T4) 1.7 68 Furgonetă 06/1986 - 04/1989
TRAFIC Furgonetă (TXX) 1.7 68 Furgonetă 08/1992 - 08/1994
69 Furgonetă 03/1989 - 08/1994
SAAB 99 Combi Coupe 2.0 Turbo 146 3/5 uși 10/1977 - 06/1980
VOLVO 240 (P242, P244) 2,1 122 Cu trei volume 08/1974 - 07/1980
2.1 Turbo 155 Cu trei volume 08/1980 - 07/1984
2,3 133 În trei volume 08/1984 - 12/1989
136 În trei volume 08/1980 - 07/1983
140 În trei volume 08/1978 - 07/1980
240 Break (P245) 2,1 122 Break 08/1974 - 07/1979
2.1 Turbo 155 Break 08/1980 - 07/1985
2,3 133 Break august 1984 - decembrie 1988
136 Break 01/1983 - 12/1984
340-360 (343, 345) 2.1 122 3/5 uși 08/1981 - 07/1982
740 (744) 2,3 129 Cu trei volume 08/1983 - 07/1984
136 În trei volume 08/1988 - 07/1990
740 Break (745) 2,3 136 Break 08/1989 - 07/1990
VW DERBY (86) 0,9 40 Cu trei volume 02/1977 - 09/1981
1,1 50 În trei volume 02/1977 - 09/1981
1.3 58 În trei volume 02/1977 - 09/1981
60 În trei volume 02/1977 - 09/1981
DERBY (86C, 80) 1,0 40 În trei volume 10/1981 - 12/1984
1.1 50 În trei volume 10/1981 - 07/1983
1.3 55 În trei volume 08/1983 - 12/1984
60 În trei volume 08/1981 - 07/1983
GOLF I (17) 1.1 50 3/5 uși 04/1974 - 07/1983
52 3/5 uși august 1976 - iulie 1980
1,3 60 3/5 uși august 1979 - iulie 1983
GOLF I Cabriolet (155) 1,8 90 Decapotabil august 1983 - septembrie 1992
GOLF II (19E, 1G1) 1,0 45 3/5 uși 11/1983 - 08/1985
1,3 55 3/5 uși august 1983 - iunie 1987
58 3/5 uși august 1983 - octombrie 1986
1.8 Syncro 84 3/5 uși august 1987 - iulie 1988
JETTA I (16) 1.1 50 Cu trei volume 08/1978 - 02/1984
1.3 60 În trei volume 08/1979 - 02/1984
1,6 85 În trei volume 08/1978 - 02/1984
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1,3 55 Cu trei volume 01/1984 - 06/1987
58 În trei volume 01/1984 - 10/1986
1,8