Pack de 10, avantageux niveau tarif.
Bujie de aprindere Champion N7YC
Vândut în pachet de: 10
CHAMPION este unul dintre cei mai vechi și mai renumiți producători de sisteme de aprindere (bujii, bobine, cablaje etc.).
Oferă o gamă largă de bujii pentru diverse utilizări: înlocuirea celor originale, motoare tunate și de competiție.
Compania proiectează și produce bujii cu electrozi din platină, iridiu, cupru și titan, cu masă simplă sau multiplă.
Cu o calitate și o durabilitate de nivel foarte ridicat, bujiile Champion reprezintă o alegere excelentă pentru motorul dumneavoastră.
Puteți găsi compatibilitatea cu vehiculele în partea de jos a acestei fișe; în caz de îndoială, nu ezitați să contactați consilierii noștri.
Distanța dintre electrozi (mm): 0,9
Tip de racord: M4/SAE
Filet: M14x1,25
Deschiderea cheii: 21
Bujie: cu 1 electrod de masă
Bujie: cu scaun cu garnitură plată
Lungimea filetului (mm): 19
Echivalențe:
AUTO UNION: 0012700517009
AUTO UNION: N01781120
AUTO UNION: N01781213
BMW: 12128636166
BMW: 12128636168
BMW: 12121338145
BMW: 12121353286
BMW: 12128353286
BMW: 12121257081
BMW: 12121257082
CITROËN: GX0618808A
CITROËN: 75491695
CITROËN: ZA3406176
CITROËN: ZA4233922
CITROËN: ZCT000012
CITROËN: 75491697
CITROÀ‹N: 75491694
FIAT: 3233922
FIAT: 1L45J
FIAT: 2284662
FIAT: 2301711
FIAT: 7554419
FIAT: 7554453
FIAT: 4249164
FIAT: 4345041
FORD: 1506413
FORD: 5099961
GLAS: 53
HITACHI: L45PW
LANCIA: 4233922
LANCIA: 2301711
LANCIA: 2284662
LANCIA: 4345041
LANCIA: 4345040
LANCIA: 4249164
MAN: 51259230022
MAN: 51259230023
MAN: 51259230020
MERCEDES-BENZ: 0011599403
MERCEDES-BENZ: 0011598503
MERCEDES-BENZ: 0031595803
MERCEDES-BENZ: A0031595703
MERCEDES-BENZ: 0011598403
MERCEDES-BENZ: 0031595703
MERCEDES-BENZ: 0011597103
MERCEDES-BENZ: 0031591303
MERCEDES-BENZ: 0021594203
MERCEDES-BENZ: 0021594103
MERCEDES-BENZ: 0011596803
MERCEDES-BENZ: 0021591503
MERCEDES-BENZ: 0021591403
MERCEDES-BENZ: 0021590903
MERCEDES-BENZ: 0011595103
MERCEDES-BENZ: 0021590803
MERCEDES-BENZ: 0011594703
MERCEDES-BENZ: 1101590003
OPEL: 1214110
OPEL: 1214039
OPEL: 1214025
PEUGEOT: AOP
PEUGEOT: 9561837880
PEUGEOT: 596265
PEUGEOT: 5962A1
PEUGEOT: 596245
PEUGEOT: 596216
PEUGEOT: 596143
PEUGEOT: 596127
PORSCHE: 99917016890
PORSCHE: 99917013990
PORSCHE: 99917013890
RENAULT: 7701366268
RENAULT: 7701414044
RENAULT: 7701366087
RENAULT: 7701366138
RENAULT: 7700861471
RENAULT: 7701366086
RENAULT: 7700659152
RENAULT: 7700647273
SEAT: 0003910649
SEAT: 0003901171
STEYR: 9050711
TALBOT: 0016631600
TALBOT: 0013112000
TALBOT: 0004345600
VOLVO: 000057023A
VOLVO: 273596
VOLVO: 273546
VOLVO: 273591
VOLVO: 1306604
VOLVO: 1276514
VOLVO: 000057022
VOLVO: 463512
VW: 101000002AC
VW: 191905452A
VW: 191905450M
VW: Z057141
VW: Z057062
VW: Z057040
VW: Z057023
VW: N0178139
VW: N0178137
VW: N0178136
VW: N01781354
VW: N01781330
VW: N01781324
VW: N01781318
VW: N01781312
VW: N01781313
VW: N01781310
VW: N01781240
VW: N0178124
VW: N01781237
VW: N01781223
VW: N01781220
VW: N01781213
VW: N01781212
VW: N01781177
VW: N01781155
VW: N01781152
VW: 000057022
VW: N01781150
VW: N01781141
VW: N01781122
VW: N01781120
VW: N01781118
VW: N01781114
VW: N01781113
VW: 000057023A
VW: N01781112
VW: 101000006AB
ACDelco: C42CXLS
ACDelco: C44NS
ACDelco: C41CXLS
BERU: Z50
BERU: Z22SB
BERU: Z22
BERU: 00013407020001
BOSCH: 0241240539
BOSCH: 0241240058
BOSCH: 0241240057
BOSCH: W6DCO
BOSCH: W6DC
BOSCH: W215T30
BOSCH: W200T27
BOSCH: W200T30
CHAMPION: FE85PS
CHAMPION: OE046T10
CHAMPION: UN79Y
CHAMPION: N7YCX
CHAMPION: OE046
CAMPION: N7Y
CAMPION: N7YCC
CAMPION: N7GY
CAMPION: N79Y
CAMPION: N65Y
CAMPION: N279YC092
CAMPION: N279YC
DENSO: W20ET
DENSO: W20EX
DUCELLIER: 599303
DUCELLIER: 599302
DUCELLIER: 599249
DUCELLIER: 599248
EYQUEM: C72LS
EYQUEM: 80LS
EYQUEM: 800LS
EYQUEM: 707LS
LETRIKA: FE85PS
MAGNETI MARELLI: CWP7L
MAGNETI MARELLI: CW78LP
MOTORCRAFT: AG22C
MOTORCRAFT: AG22
NGK: 3355
NGK: 2412
NGK: BU6EA11
NGK: BU5EB11
NGK: BP7ES
NGK: 206
NGK: 5328
PAL: L14YC
PAL: L14Y
PRESTOLITE ELECTRIC: 14G22
SEV-MARCHAL: GT342H
SEV-MARCHAL: 8H
UNIPART: GSP4352
| Marcă | Model | Motor | Putere | Caroserie | Ani |
|---|---|---|---|---|---|
| AUDI | 100 (43, C2) | 1,6 | 85 | Cu trei volume | 08/1976 - 07/1982 |
| 1,9 | 100 | În trei volume | 08/1980 - 07/1982 | ||
| 2,1 | 136 | În trei volume | 03/1977 - 07/1982 | ||
| 100 (44, 44Q, C3) | 1,9 | 100 | În trei volume | 08/1982 - 07/1984 | |
| 2.1 | 136 | În trei volume | 08/1982 - 07/1984 | ||
| 100 (C1) | 1,9 | 112 | În trei volume | 09/1971 - 07/1976 | |
| 100 Avant (43, C2) | 1,6 | 85 | Break | 07/1977 - 02/1983 | |
| 1,9 | 100 | Break | 08/1980 - 07/1982 | ||
| 2,1 | 136 | Break | 07/1977 - 02/1983 | ||
| 100 Avant (44, 44Q, C3) | 1,9 | 100 | Break | 02/1983 - 07/1984 | |
| 2,1 | 136 | Break | 08/1982 - 07/1984 | ||
| 100 Coupé (C1) | 1,9 | 112 | Coupé | 08/1971 - 12/1976 | |
| 115 | Coupé | 07/1970 - 07/1971 | |||
| 50 (86) | 0,8 | 34 | 3/5 uși | 01/1976 - 07/1978 | |
| 1,1 | 50 | 3/5 uși | august 1974 - iulie 1978 | ||
| 60 | 3/5 uși | august 1974 - iulie 1977 | |||
| 1,3 | 60 | 3/5 uși | august 1977 - iulie 1978 | ||
| 80 (80, 82, B1) | 1,3 | 55 | Cu trei volume | 05/1972 - 07/1978 | |
| 60 | În trei volume | 05/1972 - 07/1978 | |||
| 1,5 | 75 | În trei volume | 05/1972 - 08/1975 | ||
| 1.6 | 75 | În trei volume | 09/1975 - 07/1978 | ||
| 85 | În trei volume | 09/1975 - 07/1978 | |||
| 80 (81, 85, B2) | 1,3 | 55 | În trei volume | 09/1978 - 07/1981 | |
| 60 | În trei volume | 09/1978 - 07/1981 | |||
| 1,6 | 85 | În trei volume | 08/1978 - 02/1983 | ||
| 2.2 quattro | 131 | Cu trei volume | 08/1982 - 07/1984 | ||
| 136 | Cu trei volume | 08/1982 - 07/1984 | |||
| 2.2 quattro (85Q) | 136 | Cu trei volume | 08/1982 - 07/1984 | ||
| 90 (81, 85, B2) | 2,0 | 115 | În trei volume | 10/1984 - 03/1987 | |
| 2.2 | 136 | În trei volume | 10/1984 - 03/1987 | ||
| 2.2 E quattro | 136 | În trei volume | 11/1984 - 03/1987 | ||
| COUPE (81, 85) | 1.6 | 75 | Coupé | 07/1980 - 08/1981 | |
| 1,8 | 75 | Coupé | august 1981 - iulie 1983 | ||
| 2.2 quattro | 136 | Coupé | 10/1984 - 10/1988 | ||
| BMW | 02 (E10) | 1502 | 75 | Cu trei volume | 01/1975 - 07/1977 |
| 1602 | 85 | În trei volume | 04/1971 - 07/1975 | ||
| 1600/2 | 85 | În trei volume | 12/1967 - 12/1971 | ||
| 2002 Ti | 120 | Cu trei volume | 06/1968 - 04/1972 | ||
| 02 Decapotabil (E10) | 1600-2 | 86 | Decapotabil | 12/1967 - 10/1971 | |
| 02 Touring (E6) | 1600 | 85 | Break | 05/1971 - 04/1973 | |
| 1500-2000 (115, 116, 118, 121) | 2000 Ti / Tilux | 120 | Cu trei volume | 01/1966 - 07/1972 | |
| 5 (E12) | 518 | 90 | În trei volume | 07/1974 - 05/1981 | |
| MOTOCICLETE BMW | R 100 | R 100 CS (247) | 69 | Motocicletă | 01/1980 - 09/1984 |
| R 100 GS (247E) | 60 | Motocicletă | 08/1990 - 12/1996 | ||
| R 100 GS Paris-Dakar (247E) | 60 | Motocicletă | 01/1989 - 07/1990 | ||
| R 100 GS Paris Dakar Classic (247E) | 60 | Motocicletă | 01/1990 - 02/1996 | ||
| R 100 R Classic (247E) | 60 | Motocicletă | 01/1994 - 12/1996 | ||
| R 100 R Mystic (247E) | 60 | Motocicletă | 12/1993 - 01/1996 | ||
| R 100 R (247E) | 60 | Motocicletă | 01/1992 - 12/1994 | ||
| R 100 RS (247) | 69 | Motocicletă | 03/1976 - 12/1984 | ||
| R 100 RS Classic (247) | 60 | Motocicletă | 07/1987 - 12/1995 | ||
| R 100 RT (247) | 69 | Motocicletă | 01/1978 - 12/1984 | ||
| R 100 RT Classic (247) | 60 | Motocicletă | 07/1987 - 12/1995 | ||
| R 100 S (247) | 65 | Motocicletă | 04/1976 - 03/1978 | ||
| 69 | Motocicletă | 04/1978 - 07/1980 | |||
| R 100 T (247) | 65 | Motocicletă | 04/1977 - 10/1984 | ||
| R 1100 | R 1100 GS (R259) | 78 | Motocicletă | 01/1993 - 12/1999 | |
| R 75 | R 75/6 (247) | 50 | Motocicletă | 09/1973 - 06/1976 | |
| R 75/7 (247) | 50 | Motocicletă | 05/1976 - 01/1979 | ||
| R 80 | R 80 (247) | 50 | Motocicletă | ian. 1984 - sept. 1995 | |
| R 80 GS Paris Dakar (247E) | 34 | Motocicletă | 02/1990 - 09/1995 | ||
| CITROËN | GS | 1.1 | 54 | 3/5 uși | 09/1977 - 06/1980 |
| 57 | 3/5 uși | 09/1977 - 07/1981 | |||
| 1,2 | 58 | 3/5 uși | 04/1973 - 06/1979 | ||
| A 1.3 | 65 | 3/5 uși | 09/1979 - 07/1986 | ||
| GS Break | 1,1 | 54 | Break | 09/1977 - 06/1980 | |
| A 1.2 | 58 | Break | 04/1973 - 06/1979 | ||
| A 1.3 | 65 | Break | 09/1979 - 07/1986 | ||
| A Spezial | 57 | Break | 07/1980 - 05/1982 | ||
| FERRARI | 208/308 | 308 GTB | 255 | Coupé | 09/1975 - 06/1980 |
| 308 GTB Qv | 240 | Coupé | 09/1982 - 06/1985 | ||
| 308 GTS | 255 | Coupé | 09/1977 - 06/1980 | ||
| 308 GTS Qv | 240 | Coupé | 09/1982 - 06/1985 | ||
| DINO GT4 (208/308) | 208 | 170 | Coupé | 02/1975 - 06/1980 | |
| 308 | 255 | Coupé | 02/1974 - 06/1980 | ||
| FIAT | 125 (125_) | 1.6 (TA) | 100 | Cu trei volume | 05/1969 - 10/1973 |
| 850 Coupé (100_) | 0,9 Sport | 52 | Coupé | 02/1968 - 10/1972 | |
| 850 Spider | 0.9 Sport | 52 | Decapotabil | 03/1968 - 12/1972 | |
| FSO | POLONEZ I | 1,6 | 87 | 3/5 uși | 08/1986 - 08/1988 |
| POLONEZ II | 1.6 | 87 | 3/5 uși | 08/1988 - 08/1992 | |
| JAGUAR | XJ | 2,8 | 179 | Cu trei volume | 10/1968 - 10/1973 |
| 6 2.8 | 149 | În trei volume | 09/1968 - 09/1973 | ||
| LANCIA | FLAMINIA Sedan | 2,8 | 129 | Cu trei volume | 08/1963 - 12/1970 |
| FLAMINIA Coupé | 2.8 | 140 | Coupé | 09/1963 - 12/1967 | |
| FLAVIA Sedan | 1.8 | 92 | Cu trei volume | 08/1963 - 12/1966 | |
| 96 | În trei volume | 05/1967 - 12/1970 | |||
| 1,8 i | 102 | În trei volume | 11/1965 - 12/1966 | ||
| 107 | În trei volume | 05/1967 - 12/1969 | |||
| 2,0 | 115 | În trei volume | 05/1971 - 12/1974 | ||
| 131 | În trei volume | 06/1969 - 12/1970 | |||
| 140 | În trei volume | 08/1969 - 12/1970 | |||
| FLAVIA Coupé | 1,8 | 92 | Coupé | 08/1963 - 12/1968 | |
| 1.8 i | 102 | Coupé | 08/1965 - 04/1968 | ||
| 2,0 | 115 | Coupé | 05/1971 - 12/1973 | ||
| 131 | Coupé | 04/1969 - 12/1971 | |||
| 2.0 i | 140 | Coupé | ianuarie 1970 - decembrie 1971 | ||
| FULVIA Berlina | 1.1 | 71 | Cu trei volume | 11/1964 - 12/1969 | |
| 1.2 | 87 | În trei volume | 02/1967 - 12/1969 | ||
| FULVIA Berlina (818_) | 1.2 | 79 | Cu trei volume | 08/1970 - 12/1972 | |
| 87 | În trei volume | 12/1969 - 12/1970 | |||
| 1,3 | 84 | În trei volume | 08/1970 - 12/1972 | ||
| 95 | În trei volume | 12/1969 - 12/1970 | |||
| FULVIA Coupé (818_) | 1.2 | 80 | Coupé | 04/1965 - 12/1969 | |
| 88 | Coupé | 03/1966 - 12/1967 | |||
| LOTUS | EUROPA | 1,5 | 78 | Coupé | 10/1966 - 10/1970 |
| 1,6 | 106 | Coupé | 05/1970 - 04/1976 | ||
| MASERATI | GHIBLI | 5.0 | 335 | Coupé | 01/1970 - 12/1973 |
| GHIBLI Spider | 4,9 | 335 | Decapotabil | 06/1968 - 12/1973 | |
| INDY | 4,2 | 260 | Coupé | 04/1969 - 12/1974 | |
| MERCEDES-BENZ | Cu trei volume (W123) | 230 (123.023) | 109 | Cu trei volume | 02/1976 - 03/1981 |
| 250 (123.026) | 129 | În trei volume | 02/1976 - 10/1979 | ||
| 140 | În trei volume | 10/1979 - 07/1985 | |||
| 280 (123.030) | 156 | În trei volume | 02/1976 - 08/1981 | ||
| CLASA S (W108, W109) | 280 SE, SEL (108.018, 108.019) | 160 | Cu trei volume | 01/1968 - 08/1972 | |
| COUPE (C123) | 230 C (123.043) | 109 | Coupé | 05/1977 - 04/1980 | |
| 280 C (123.050) | 156 | Coupé | 03/1977 - 03/1980 | ||
| COUPE (W111) | 280 SE (111.024) | 160 | Coupé | 01/1967 - 12/1971 | |
| KOMBI Break (S123) | 230 T (123.083) | 109 | Break | 09/1977 - 03/1980 | |
| 250 T (123.086) | 129 | Break | 05/1978 - 10/1979 | ||
| 140 | Break | 05/1978 - 08/1982 | |||
| 280 TE (123.093) | 185 | Break | 09/1977 - 11/1985 | ||
| PAGODE (W113) | 230 SL (113.042) | 150 | Cabriolet | ian. 1963 - ian. 1967 | |
| 250 SL (113.043) | 150 | Cabriolet | 01/1966 - 01/1968 | ||
| 280 SL (113.044) | 170 | Cabriolet | 01/1968 - 03/1971 | ||
| PONTON (W128) | 220 SE (128.010) | 120 | Cu trei volume | 01/1958 - 08/1959 | |
| SL (R107) | 280 SL (107.042) | 177 | Cabriolet | 06/1976 - 09/1981 | |
| 185 | Decapotabil | 08/1974 - 07/1985 | |||
| SL Coupé (C107) | 280 SLC (107.022) | 177 | Coupé | 06/1976 - 09/1981 | |
| 185 | Coupé | 08/1974 - 09/1981 | |||
| MOSKVICH | 407 | 1,4 | 45 | Cu trei volume | 08/1958 - / |
| MOTO-MORINI MC | 350 | 350 K2 | 27 | Motocicletă | 01/1987 - / |
| 350 Kanguro X2 | 27 | Motocicletă | 01/1984 - / | ||
| 350 Kanguro X3 | 27 | Motocicletă | 01/1987 - / | ||
| COGUARO | Coguaro 501 | 42 | Motocicletă | 01/1989 - / | |
| NOU | New York 501 | 42 | Motocicletă | 01/1989 - / | |
| OPEL | ASCONA A (81_, 86_, 87_, 88_) | 1.6 S | 80 | Cu trei volume | 10/1970 - 02/1975 |
| PEUGEOT | 504 (A_, M_) | 1.8 Injecție (A02) | 97 | Cu trei volume | 07/1968 - 02/1971 |
| RENAULT | 17 | 1,6 | 90 | Coupé | 03/1972 - 10/1980 |
| 92 | Coupé | 06/1974 - 08/1979 | |||
| 11 (B/C37_) | 1,7 (B/C376) | 80 | 3/5 uși | 10/1983 - 12/1987 | |
| 1,7 (B/C37D) | 87 | 3/5 uși | 06/1987 - 12/1988 | ||
| 1,7 (B/C37L) | 73 | 3/5 uși | 10/1986 - 12/1988 | ||
| 1,7 (B/C37N) | 88 | 3/5 uși | 10/1986 - 12/1988 | ||
| 16 (115_) | 1.6 TX (1156) | 93 | 3/5 uși | 06/1974 - 08/1980 | |
| 18 (134_) | 1.6 TS (1342) | 97 | Cu trei volume | 05/1982 - 07/1986 | |
| 18 Break (135_) | 1.6 TS | 97 | Break | 05/1982 - 07/1986 | |
| 19 II (B/C53_) | 1.8 (5/353F, B/C538) | 107 | 3/5 uși | 05/1994 - 12/1995 | |
| 1.8 (B/C53Y) | 88 | 3/5 uși | 04/1992 - 12/1995 | ||
| 19 II Cabriolet (D53_, 853_) | 1.8 (853A) | 90 | Decapotabil | 09/1993 - 06/1996 | |
| 1.8 (D53V, 853F, D53C) | 107 | Cabriolet | 07/1994 - 06/1996 | ||
| 1,8 (D53Y) | 88 | Cabriolet | 04/1992 - 06/1996 | ||
| 19 II Chamade (L53_) | 1.8 | 91 | Cu trei volume | 05/1992 - 09/1994 | |
| 1,8 (453A/F) | 90 | În trei volume | 04/1992 - 12/1995 | ||
| 1,8 (L538) | 110 | În trei volume | 04/1992 - 05/1994 | ||
| 1,8 (L53V, L538) | 107 | În trei volume | 05/1994 - 12/1995 | ||
| 1,8 (L53Y) | 88 | În trei volume | 04/1992 - 12/1995 | ||
| 20 (127_) | 1.6 (1271) | 90 | 3/5 uși | 10/1975 - 05/1977 | |
| 97 | 3/5 uși | 05/1977 - 12/1983 | |||
| 21 (B48_) | 1,7 | 88 | 3/5 uși | 07/1989 - 05/1993 | |
| 21 Cu trei volume (L48_) | 1.7 (L481) | 75 | Cu trei volume | 03/1986 - 12/1987 | |
| 1.7 (L482) | 88 | În trei volume | 03/1986 - 03/1993 | ||
| 1,7 (L48M, L48F) | 73 | În trei volume | 07/1986 - 02/1994 | ||
| 1,7 (L48N) | 87 | În trei volume | 06/1987 - 04/1989 | ||
| 21 Break (K48_) | 1.7 (K/S482) | 88 | Break | 10/1986 - 12/1988 | |
| 1,7 (K48M) | 73 | Break | 06/1986 - 12/1989 | ||
| 1,7 (K48N) | 87 | Break | 06/1987 - 04/1989 | ||
| 21 Furgonetă (S48_) | 1.7 | 88 | Furgonetă | 06/1986 - 04/1995 | |
| 9 (L42_) | 1,7 (L426) | 80 | Cu trei volume | 09/1984 - 12/1989 | |
| 1,7 (L42L) | 75 | În trei volume | 10/1986 - 12/1988 | ||
| 1,7 (L42N) | 88 | În trei volume | 10/1986 - 12/1988 | ||
| CLIO I (B/C57_, 5/357_) | 1.7 (B/C574) | 92 | 3/5 uși | ian. 1991 - dec. 1993 | |
| FUEGO (136_) | 1.6 TS/GTS (1362) | 97 | Coupe | 10/1980 - 10/1985 | |
| TRAFIC Autobuz/Autocar (T5, T6, T7) | 1.7 | 68 | Autobuz/Autocar | 06/1986 - 04/1989 | |
| TRAFIC Autobuz/Autocar (TXW) | 1.7 | 68 | Autobuz/Autocar | august 1992 - august 1994 | |
| TRAFIC Camion cu platformă/Șasiu (P6) | 1,7 | 68 | Camion cu platformă/Șasiu | 06/1986 - 04/1989 | |
| TRAFIC Camion cu platformă/Șasiu (PXX) | 1.7 | 68 | Camion cu platformă/Șasiu | 05/1989 - 08/1994 | |
| TRAFIC Furgonetă (T1, T3, T4) | 1.7 | 68 | Furgonetă | 06/1986 - 04/1989 | |
| TRAFIC Furgonetă (TXX) | 1.7 | 68 | Furgonetă | 08/1992 - 08/1994 | |
| 69 | Furgonetă | 03/1989 - 08/1994 | |||
| SAAB | 99 Combi Coupe | 2.0 Turbo | 146 | 3/5 uși | 10/1977 - 06/1980 |
| VOLVO | 240 (P242, P244) | 2,1 | 122 | Cu trei volume | 08/1974 - 07/1980 |
| 2.1 Turbo | 155 | Cu trei volume | 08/1980 - 07/1984 | ||
| 2,3 | 133 | În trei volume | 08/1984 - 12/1989 | ||
| 136 | În trei volume | 08/1980 - 07/1983 | |||
| 140 | În trei volume | 08/1978 - 07/1980 | |||
| 240 Break (P245) | 2,1 | 122 | Break | 08/1974 - 07/1979 | |
| 2.1 Turbo | 155 | Break | 08/1980 - 07/1985 | ||
| 2,3 | 133 | Break | august 1984 - decembrie 1988 | ||
| 136 | Break | 01/1983 - 12/1984 | |||
| 340-360 (343, 345) | 2.1 | 122 | 3/5 uși | 08/1981 - 07/1982 | |
| 740 (744) | 2,3 | 129 | Cu trei volume | 08/1983 - 07/1984 | |
| 136 | În trei volume | 08/1988 - 07/1990 | |||
| 740 Break (745) | 2,3 | 136 | Break | 08/1989 - 07/1990 | |
| VW | DERBY (86) | 0,9 | 40 | Cu trei volume | 02/1977 - 09/1981 |
| 1,1 | 50 | În trei volume | 02/1977 - 09/1981 | ||
| 1.3 | 58 | În trei volume | 02/1977 - 09/1981 | ||
| 60 | În trei volume | 02/1977 - 09/1981 | |||
| DERBY (86C, 80) | 1,0 | 40 | În trei volume | 10/1981 - 12/1984 | |
| 1.1 | 50 | În trei volume | 10/1981 - 07/1983 | ||
| 1.3 | 55 | În trei volume | 08/1983 - 12/1984 | ||
| 60 | În trei volume | 08/1981 - 07/1983 | |||
| GOLF I (17) | 1.1 | 50 | 3/5 uși | 04/1974 - 07/1983 | |
| 52 | 3/5 uși | august 1976 - iulie 1980 | |||
| 1,3 | 60 | 3/5 uși | august 1979 - iulie 1983 | ||
| GOLF I Cabriolet (155) | 1,8 | 90 | Decapotabil | august 1983 - septembrie 1992 | |
| GOLF II (19E, 1G1) | 1,0 | 45 | 3/5 uși | 11/1983 - 08/1985 | |
| 1,3 | 55 | 3/5 uși | august 1983 - iunie 1987 | ||
| 58 | 3/5 uși | august 1983 - octombrie 1986 | |||
| 1.8 Syncro | 84 | 3/5 uși | august 1987 - iulie 1988 | ||
| JETTA I (16) | 1.1 | 50 | Cu trei volume | 08/1978 - 02/1984 | |
| 1.3 | 60 | În trei volume | 08/1979 - 02/1984 | ||
| 1,6 | 85 | În trei volume | 08/1978 - 02/1984 | ||
| JETTA II (19E, 1G2, 165) | 1,3 | 55 | Cu trei volume | 01/1984 - 06/1987 | |
| 58 | În trei volume | 01/1984 - 10/1986 | |||
| 1,8 |