Gama RC8 de la CL-Brakes (Carbone Lorraine) este destinată curselor exigente și vehiculelor grele, precum WRC, WTCC, GT, fiind potrivită și pentru Grupa A. Necesită utilizarea unui lichid de frână de înaltă performanță. Coeficientul mediu de frecare al modelelor RC8 este de 0,60.
| Marcă |
Model |
Tip |
An |
| FERRARI | 288 | GT0 | 84-85 |
| 348 | GTB 3.4 | 89-95 |
| GTS 3.4 32V | 89-95 |
| GTS Spider | 89-95 |
| 355 | 3.5 Berlinetta | 93-99 |
| GTS | 93-99 |
| Spider 40V | 93-99 |
| 456 | 5.5 GT 442 cv | 92-04 |
| GT | 94-96 |
| 512 | 4,9 Boxer B512i 24V | 76-88 |
| 5.0 24V | 78-84 |
| M 4.9 48V | 95-97 |
| TR | 92-96 |
| TR 4.9 (Opțional) | 92-96 |
| TR 4.9 48V | 92-96 |
| TR 5.0 | 91-94 |
| TR 5.0 etrier față ATE | 91-94 |
| 550 | Maranello 5.5 | 96-05 |
| 575 | M Maranello 5.7 V12 | 01-08 |
| F355 | Berlinetta 3.5 | 94-99 |
| GTS 3.5 | 94-99 |
| Spider 3.5 40V | 94-99 |
| Mondial | 3.4 | 89-93 |
| LAMBORGHINI | Diablo | 5,7 | 90-96 |
| LOLA | T70 | (gol) | (gol) |
| MARCOS | Mantra | 2.0 | 92- |
| MASERATI | 3200 | GT 3.2 | 98-07 |
| 4200 | Coupé 4.2 | 02- |
| Coupé | 3.2 | 98-07 |
| Spyder | 4.2 V8 | 02-07 |
| PORSCHE | 911911 | 3.0 | 75-89 |
| 3.3 Cabriolet | 81-88 |
| 3.3 SC Coupé | 81-88 |
| 3.3 SC Turbo | 77-90 |
| 3.3 Turbo | 75-89 |
| 90-91 |
| 91-93 |
| 3.3 Turbo Sport | 77-90 |
| 3.6 Carrera 2 | 89-93 |
| 3.6 Carrera 4 | 89-93 |
| 3.6 Carrera RS | 91-93 |
| 3.6 Turbo | 93-98 |
| 3.8 Carrera | 95- |
| 911993 | 3.6 Carrera | 93-98 |
| 3.6 Carrera 4 | 93-98 |
| 3.8 Carrera | 93-98 |
| 3.8 Carrera 4 | 93-98 |
| Carrera 4S | (gol) |
| 911 964) | 3.3 | 91-93 |
| 3,3 Turbo | 88-91 |
| 3.3 Turbo S | 88-91 |
| 91-93 |
| 3.6 Carrera 2 până la șasiurile L | 88-91 |
| 3.6 Carrera 2 până la șasiurile M | 91-94 |
| 3.6 Carrera 4 | 88-94 |
| 3.6 Carrera RS | 91-93 |
| 3.6 Turbo | 91-93 |
| 928 | 4.7 | 77-79 |
| 79-83 |
| 4,7 S | 79-83 |
| 4,95 | 85-95 |
| 5,0 GT | 83-95 |
| 5,0 S | 83-95 |
| 5.0 S4 | 83-95 |
| 5.4 GTS 32V | 91-95 |
| 944 | 2.5 Turbo 220cv | 85-88 |
| 2,5 Turbo 250cv | 87-91 |
| 2,7 | 85-91 |
| 3,0 211 cv | 85-91 |
| 3.0 S2 211 cv | 85-91 |
| 968 | 3.0 | 91-95 |
| 3.0 Club Sport 16V | 93-95 |
| 3.0 Coupé | 91-95 |
| 3.0 Coupé Sport | 91-95 |
| 3.0 Coupé Turbo S | 93-95 |
| 3.0 non club sport 16V | 93-95 |
| 3.0 Turbo | 93-95 |
| 3.0 Turbo S | 93-95 |
| fără pachet sport | 92-95 |
Produsele destinate modificării vehiculelor în scopul participării la competiții pot duce la interzicerea utilizării acestora pe drumurile publice, în măsura în care modifică în mod semnificativ caracteristicile vehiculului, astfel cum sunt specificate în certificatul de omologare de tip eliberat de autoritățile competente (nivelul de zgomot, emisiile poluante, viteza maximă, dimensiunile anvelopelor etc.).